AB PROJESİ
SINIF
sertifika
YDS/YÖKDİL

Sayın Kursiyer Adaylarımız,

KURSLARIMIZ UZAKTAN ÖĞRETİM (ÇEVRİM İÇİ) OLARAK YAPILMAKTADIR.

Siz değerli kursiyerlerimizin talebi üzerine 22 Ocak 2024 tarihi itibariyle uzaktan öğretim yoluyla açılacak kurslarımızın başlama tarihi 29 Ocak 2024 tarihine ertelenmiştir.

 Kontenjanlar dahiline kesin kayıt süresi 22 Ocak 2024 Pazartesi günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır.

DÜZEY BELİRLEME SINAV BİLGİSİ: Kesin kayıtlı kursiyerlerimiz; Eğitim programınızı sağlıklı yürütebilmek ve dil gereksinimlerinizi tam anlamıyla tespit edebilmek için, 23 - 24 OCAK 2024 arasında YDS/YÖKDİL(ulusal veya uluslararası dil puanı belirtmemiş kursiyerlerimiz için)  çevrim içi düzey belirleme sınavı uygulanacaktır. 

**Sınav ile ilgili detaylı bilgilendirme (kullanıcı adı, şifre ve sınavın uygulanacağı platform) 22 Ocak 2024 tarihinde gün içerisinde mail yoluyla iletilecek ve web sayfamız üzerinden ilan edilecektir.

 

Planlanan Grubun Adı Başlama / Bitiş
Tarihi
Ders Programı Haftalık Ders Saati Toplam Ders Süresi Kurs Ücreti  

YDS / YÖKDİL

(İNGİLİZCE)

Başlama:  30 OCAK 2024


Bitiş: 21 NİSAN 2024

H. Sonu+Salı (CMT/PAZ - 09.30-12.40 +SALI - 18.30-21.40)

12 SAAT 132 Saat
(11 Hafta) 
11.500 TL KURS BAŞVURU SÜRECİ KAPANMIŞTIR.
             

**Daha önce YDS veya YÖKDİL sınavlarından birine girmiş ve en az 40 almış veya tarafımızca verilen Düzey Belirleme Sınavında başarılı olmuş adaylar katılabilir.

 

1. YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı)/YÖKDİL

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından İlkbahar ve Sonbahar Dönemi olmak üzere senede iki defa yapılır. Öte yandan E-YDS, yine ÖSYM tarafından her ay belli merkezlerde bilgisayar ortamında yürütülen sınavlardır. YÖKDİL ise, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılmaktadır ve içerik olarak YDS’ye büyük oranda benzerdir.

Farklı amaçlarla bu sınavlardan herhangi birine girmek isteyen kursiyerlerimize, düzey belirleme sınavı uygulanır. 

 

**YDS/YÖKDİL VE E-YDS SINAV TAKVİMİNİ BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.