AB PROJESİ
SINIF
sertifika
IELTS

Sayın Kursiyer Adaylarımız,

KURSLARIMIZ UZAKTAN ÖĞRETİM (ÇEVRİM İÇİ) OLARAK YAPILMAKTADIR.

Siz değerli kursiyerlerimizin talebi üzerine 22 Ocak 2024 tarihi itibariyle uzaktan öğretim yoluyla açılacak kurslarımızın başlama tarihi 29 Ocak 2024 tarihine ertelenmiştir.

 Kontenjanlar dahiline kesin kayıt süresi 22 Ocak 2024 Pazartesi günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır.

**Düzey Belirleme Sınavı, 23 - 24 OCAK 2024 Tarihleri arasında yapılacaktır. Kesin kayıtlı kursiyerlerimiz; Eğitim programınızı sağlıklı yürütebilmek ve dil gereksinimlerinizi tam anlamıyla tespit edebilmek için, 23 - 24 OCAK 2024 arasında   çevrim içi düzey belirleme sınavı uygulanacaktır. 

**Sınav ile ilgili detaylı bilgilendirme (kullanıcı adı, şifre ve sınavın uygulanacağı platform) 22 Ocak 2024 tarihinde gün içerisinde mail yoluyla iletilecek ve web sayfamız üzerinden ilan edilecektir.

Planlanan Grubun Adı Başlama / Bitiş
Tarihi
Ders Programı Haftalık Ders Saati Toplam Ders Süresi Kurs Ücreti  

IELTS

Başlama:  29 OCAK 2024


Bitiş: 21 NİSAN 2024

Hafta İçi Akşam (PZT/ÇAR/CUMA)

(18.30-21.40)


H. Sonu+Salı (CMT/PAZ - 09.30-12.40 +SALI - 18.30-21.40)

12 SAAT 132 Saat
(11 Hafta) 
11.500 TL KURS BAŞVURU SÜRECİ KAPANMIŞTIR


IELTS

IELTS Sınavı da TOEFL Sınavı gibi tüm dünyada geniş kapsamlı olarak kullanılan standartlaştırılmış bir sınavdır.  İngilizce’nin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan bir sınavdır.

IELTS Sınavı, Akademik ve Genel Eğitim şeklinde iki çeşittir. Her iki sınav da konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini değerlendiren dört bölümden oluşur. Sınav değerlendirmesi en yüksek 9 ve en düşük 1 puandır ve her bölüm ayrı puanlandırılır.

Yüksekokulumuzda IELTS programları “IELTS Ön Hazırlık” ve “IELTS Hazırlık” olarak iki düzeyde verilmektedir. “IELTS Ön Hazırlık” programı 132 saat genel İngilizce ve 132 saat sınava yönelik eğitim programından oluşmaktadır.  Bu programa katılacak kişilerin Orta Düzey İngilizce  dil yeterliğine sahip olması gerekmektedir. “IELTS Hazırlık” programı ise 132  saattir ve sadece sınava hazırlık odaklıdır. Bu programa katılacak kişilerin dil yeterliğinin Orta Düzey Üstü veya İleri Düzey olması gerekmektedir.

Eğitimler IELTS sınavı konusunda uzman, deneyimli eğitmenler tarafından ve sınav mantığının en iyi şekilde öğrenciye aktarıldığı kaliteli ve geniş içerikli eğitim materyalleri kullanılarak verilmektedir.