AB PROJESİ
SINIF
sertifika
TOEFL IBT

Sayın Kursiyer Adaylarımız,

YENİ DÖNEM KURS KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

KURSLARIMIZ UZAKTAN ÖĞRETİM (ONLİNE) OLARAK YAPILMAKTADIR.

 

Planlanan Grubun Adı Başlama / Bitiş
Tarihi
Ders Programı Haftalık Ders Saati Toplam Ders Süresi Kurs Ücreti  
TOEFL IBT

Başlama: MAYIS 2023


Bitiş: TEMMUZ 2023

Hafta İçi Akşam (PZT/ÇAR/CUMA)
(18.30-21.40)
H. Sonu+Salı (CMT/PAZ - 09.30-12.40 +SALI - 18.30-21.40)
12 SAAT 132 Saat
(11 Hafta) 
5.400 TL BAŞVUR

TOEFL IBT

 

TOEFL IBT başta Amerika ve Kanada olmak üzere tüm dünyada geniş kapsamlı olarak kullanılan standartlaştırılmış bir testtir ve internet üzerinden uygulanmaktadır.

TOEFL iBT sınavı, İngilizceyi lisans / yüksek lisans seviyesinde ve iş dünyasında kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçen; dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendiren bir sınavdır. En yüksek puan 120, en düşük puan 0’dır.

Yüksekokulumuzda TOEFL iBT programları “TOEFL Ön Hazırlık” ve “TOEFL Hazırlık” olarak iki düzeyde verilmektedir. “TOEFL Ön Hazırlık” programı 132 saat genel İngilizce ve “TOEFL Hazırlık” 132 saat sınava yönelik eğitim programından oluşmaktadır. Bu programa katılacak kişilerin Orta Düzey İngilizce dil yeterliğine sahip olması gerekmektedir. “TOEFL Hazırlık” programı ise 132 saattir ve sadece sınava hazırlık odaklıdır. Bu programa katılacak kişilerin dil yeterliğinin Orta Düzey Üstü veya İleri Düzey olması gerekmektedir.

Eğitimler TOEFL iBT sınavı konusunda uzman, deneyimli eğitmenler tarafından ve sınav mantığının en iyi şekilde öğrenciye aktarıldığı kaliteli ve geniş içerikli eğitim materyalleri kullanılarak verilmektedir.

** HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU  TÜRKİYE'DEKİ RESMİ TOEFL IBT  TEST MERKEZLERİNDEN BİRİDİR. 

Toefl sınav tarihleri ve Test Merkezleri seçimini ETS kurmunun kendi sitesi üzerinden yapmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.